• دانلود کتاب پان‌ترکیسم و ایران

  هویت ایرانی پدیده‌ای کهن و دیرپا است. بهترین گواهی بر این فرهنگ ناب و غنی، برخاستن‌های پی‌درپی ایران و ایرانی در میان طوفان‌های مکرر تاریخی است. کمتر ملتی را در طول تاریخ داشته‌ایم که مدام هدف حملات بیگانگان از شرق و غرب و شمال و جنوب قرار گرفته باشد و هر بار حتی در صورت پذیرفتن شکست، فرهنگ و زبان و ملیت خود را حفظ کرده و چون ققنوس از میان خاکستر خویش برخیزد.

  سربلندی ایران در برخاستن‌های پی‌درپی از آماج حملات دشمنان، باعث شد تا آن‌ها برای تخریب ایران به دنبال راه‌های نوین باشند. از همین روی، آن‌ها شروع به نفرت‌پراکنی در میان اقوام ایرانی کرده و کوشیدند تا با در مقابل هم قراردادن اقوام ایرانی، ایران را از درون متلاشی سازند. حربه‌ای که البته به نتیجه نرسید و هرگز نیز به نتیجه نخواهد رسید. با توجه به رنگارنگ بودن اقوام ایران و داشتن خصوصیات منحصربه‌فرد، دشمنان «زبان» را عاملی برای نابودی ایران یافتند. آن‌ها با علم به این موضوع، شروع به سرمایه‌گذاری به روی تُرک‌های ایرانی، کُردهای ایرانی و بلوچ‌های ایرانی کردند و کوشیدند از تمایز زبان‌های این اقوام با فارسی، بهره‌برداری کنند. هرچند که یک‌دلی اقوام ایران چون مشتی محکم بر دهان تجزیه‌طلبان و انواع و اقسام پان‌ها بود، اما دشمنان همچنان احمقانه مشغول هزینه کردن بر روی این مسئله هستند.

  در این کتاب منحصرا به ریشه تفکرات پان‌ترکیسم و اهداف پشت پرده این جریان، پرداخته شده است. این کتاب آشکار کننده حقایق بسیاری است که مطالعه آن کورسوی امید تجزیه‌طلبان را ناامید خواهد کرد.

  دانلود کتاب پان‌ترکیسم و ایران را به پژوهشگران علوم سیاسی، جامعه‌شناسی و دوست‌داران تاریخ معاصر پیشنهاد می‌کنیم.

  منبع : کافه کتاب


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :