• هنوز هم آدم‌ها را بر اساس هوششان مي‌سنجيد؟

  هنوز هم فكر مي‌كنيد افراد خيلي موفق، هوش ذاتي خيلي خوبي داشته‌اند؟

  پس به صحبت آلفرد بينه (كسي كه ضريب هوشي يا همان آي كيو را اختراع كرد) گوش كنيد:

  «برخي از فيلسوف‌ها ميگويند هوش هر فرد، چيز ثابتي است. بايد به اين بدبيني وحشيانه، اعتراض كرد!»

   

  حتي خود كسي آي كيو را اختراع كرده، چنين جمله حماسي و اعتراضي‌اي دارد!

  هرچند هنوز هم كسي منكر تأثيرگذاري كم يا زياد ژنتيك، آي كيو و يا بهره هوشي در ميزان موفقيت يا آينده‌ي يك فرد نيست، اما بهره هوشي ديگر از ليست عوامل اصلي موفقيت، خط خورده است.

  قبلاً تنها و تنها به بهره هوشي يا آي كيو نگاه مي‌كردند و فكر مي‌كردند هرچه يك فرد هوش بيشتري داشته باشد، در آينده موفق‌تر است.

  تا اينكه آقاي گاردنر، نظريه هوش‌هاي چندگانه ارائه داد.

  آقاي گاردنر مي‌گفت هركدام از ما انسان‌ها، در يك يا چند هوش، قوي‌تريم. او اين نكته را هم اضافه كرده بود كه هركدام از اين هوش‌ها (مثل هوش كلامي، هوش منطقي و غيره) را مي‌توانيم پرورش دهيم، با تمرين قوي‌ترش كنيم و با مطابق ميلمان تغييرشان دهيم؛ اما تنها بهره هوشي نمي‌تواند تعيين‌كننده باشد.

   

   

  به زبان ساده‌تر، اگر فرض كنيم شما با يك «آي‌كيوي بسيار بالا» بتوانيد صاحب يك كرسي در بهترين دانشگاه جهان شويد، اگر ساير مهارت‌هاي ضروري را بلد نباشيد، هرگز نمي‌توانيد اين جايگاه مهم را حفظ كنيد.

  همين الان هم اگر كمي در حافظه‌تان جستجو كنيد، كساني را پيدا خواهيد كرد كه مثلاً پول و ارث زيادي بهشان رسيده اما نتوانسته‌اند با آن كاري كنند يا آن را چند برابر كنند! چون مهارت‌هاي لازم و ضروري را بلد نبوده‌اند!

  بيشترين احتمال موفقيت هنگامي وجود خواهد داشت كه شما هم داراي هوش خوبي باشيد و هم بتوانيد مهارت‌هايي را در خود پرورش دهيد كه در زندگي‌تان هر روز جريان دارند و كاربردي هستند.

  بنابراين اگر هوش را كنار بگذاريم بايد به دنبال عوامل ديگري براي موفقيت بگرديم. عواملي كه بتوانيم پرورششان دهيم و مثل ماهيچه‌هايي كه با ورزش قوي و قدرتمند مي‌شوند، بتوانيم با تمرين و تكرار و زحمت، رشدشان دهيم.

  شايد بد نباشد به سراغ مهارت‌هاي نرم برويم.

   

  ​​​​​​​

   

  مهارت‌هاي نرم، مهارت‌هايي هستند كه در مدارس ايران، از ابتدايي تا فارغ‌التحصيلي، يا خيلي ناقص و بد به آن‌ها پرداخته شده و يا كلاً چيز مهمي به حساب نيامده و بي خيالش شده‌اند.

  شما يادتان مي آيد در مدارس به شما مهارت هاي زندگي درس داده باشند؟ يادتان هست كسي براي بالا بردن اعتماد به نفس شما تلاش كرده باشد؟ به خاطر داريد حتي يكبار در مورد مهارت هاي مهمي مثل تصميم گيري يا حل مسئله با شما صحبت كرده باشند؟

  هدف گذاري را چه كسي به شما ياد داده است؟ در مورد هوش هيجاني و اهميت زيادش چه كسي به شما آموزش داده است؟

  مهارت‌هاي نرم، مهارت‌هاي ذهني هستند كه ارزيابي كميت و عدد آن‌ها دشوارتر از مهارت‌هاي سخت (مثل مدرك تحصيلي، زبان خارجي و غيره) است. به مهارت‌هاي نرم «مهارت‌هاي انساني» و يا «مهارت‌هاي بين فردي» هم مي‌گويند.

  اگر به زندگي افراد موفق نگاه كنيم، مي‌بينيم آن‌ها چقدر براي يادگيري برخي مهارت‌ها كه شايد از ديد ما بي‌فايده مي‌آيد، تلاش كرده‌اند و برايش زحمت كشيده‌اند.

  آن‌ها مهارت‌هاي ارتباطي قوي دارند، مي‌دانند با هركسي چطور بايد حرف بزنند.  به اين فكر كنيد كه آدم‌هاي كاريزماتيك و موفق، چقدر خوب با ديگران ارتباط برقرار مي‌كنند، چقدر خوب صحبت مي‌كنند، ديگران را چطور جذب مي‌كنند، چطور در مذاكرات و معاملات برنده مي‌شود، چگونه فرصت‌ها را مي‌بينند و چطور آينده را به درستي پيش‌بيني مي‌كنند.

  آن‌ها حل مسئله را بلدند، مهارت تصميم‌گيري را ياد گرفته‌اند، روي آموزش فن بيان خودشان كار كرده‌اند و براي يادگيري چنين مهارت‌هايي بارها و بارها تمرين كرده‌اند و طعم شكست را زياد چشيده‌اند.

  يادمان باشد، بهترين سرمايه‌گذاري دنيا، نه در بانك و مسكن و غيره، كه سرمايه‌گذاري روي خودمان است.

  وقتي خودمان حسابي رشد كنيم، آنگاه افكار تازه و جديد به سراغمان مي‌آيد و فرصت‌هاي جديد جلوي راهمان پيدا مي‌شود.


  votre commentaire
 • خرید یک عطر خوب همیشه یکی از دغدغه های اصلی هر کسی است و عموما وقتی وارد بازار عطر می شویم سردرگم گشته و نمی دانیم که دقیقا چه می خواهیم، قطعا با تست عطر ها نیز به نتیجه نمی رسیم، چون بعد از چند مورد حس بویایی انسان در برابر این تنوع تقریبا غیرفعال می شود.

   

  ترفند هایی البته وجود دارد که انتخاب عطر را آسان تر می کند، در درجه اول اگر می خواهید عطر مناسبی را خریداری کنید باید کمی هزینه کرده و به یاد داشته باشید موارد ارزان  قیمت به طور کل عطر نیستند. 

  عطر ها چندین رده دارند و عموما در تمام آن ها از الکل استفاده می شود، این میزان با توجه به نوع عطر متفاوت خواهد بود. 

  بهتر است وقتی وارد فروشگاهی می شوید و عطری را تست می کنید، از آنجا خارج شده و سعی کنید متوجه شوید میزان ماندگاری و رایحه های میانی عطر چیست؟ چون برخی از عطر ها چندین رایحه دارند، ابتدایی، میانی و البته پایانی. تعدادی از عطر ها در ادامه بوی ناخوشایندی دارند و شاید مورد پسند شما نباشند. 

   

   

  نکات کلیدی انتخاب عطر 

  هنگام خرید عطر باید آن را به اندازه روی بدن خود اسپری کرده و تست کنید، همین طور تعدد تست عطر ها چیزی جز سردرگمی را برای شما نخواهد داشت، حتی اگر شیشه عطر را عمیقا تنفس کنید متوجه می شوید که دیگر حس اولیه و تند عطر را متوجه نمی شوید و همین مسئله باعث می شود که شما دقیقا مسئله خوش بو بودن عطر را متوجه نشوید. 

  بهتر است که برای تست کردن عطر را به لباس نزنید، البته شما بر اساس شخصیت و حتی آرگونومی و فیزیک بدنی خود نیز می توانید عطر تهیه کنید، عطر های کمی تند مناسب کسانی است که عموما خجالتی و گوشه گیر هستند، در برابر آن عطر های تند و رایحه های شیرین برای کسانی که شخصیت اجتماعی تری دارند می تواند گزینه فوق العاده ای باشد. 

  عطر های تلخ نیز همیشه مناسب افرادی است که چاق بوده و در برابر آن پیشنهاد می شود که همواره پس از گذشت چند ماه تغییراتی در عطر خود به وجود آورید. 

   

   

  انتخاب عطر با ماندگاری بالا 

  انتخاب عطر با ماندگاری به مراتب بالاتر نیازمند صرف هزینه ای بیشتر است، ادوپرفیوم ها البته یکی از مناسب ترین گزینه ها هستند که میزان غلظت روغن عطر در آن ها و عصاره واقعی که انتظارش را دارید بیست تا سی درصد است و عموما می توانید در اندازه های 100 میلی لیتر نیز تهیه فرمائید. 

  همواره عطر ها را از برند های معتبر خریداری کنید و پیشنهاد ما این است که به سراغ ادکلن ها و ادوتویلت ها نیز نروید، چون میزان زیادی از آن ها را الکل تشکیل داده است و قطعا هیچ رایحه خوشایندی که انتظار دارید پس از استفاده روی لباس و بدن شما منتشر نخواهد شد. 

  حتی می توانید بر اساس فصل، هوای گرم و یا سرد و یا منطقه محل زندگی تان دقیق تر عطری را خریداری فرمائید. برای تست عطر نیز محل نبض می تواند بهترین نقطه باشد تا به طور کامل در کل بدن شما بوی عطر حس شود. 

   


  votre commentaire
 • هوروش بند نام یک گروه موسیقی سبک پاپ ، که در سال 1395 تاسیس شد و متشکل از دو نفر مهدی دارابی ، مسعود جهانی می باشد.

  مسعود جهانی تنظیم کننده و مهدی دارابی خواننده این گروه هستند.

  هوروش بند چگونه شکل گرفت ؟

  مسعود جهانی: همیشه دوست داشتم خودم یک گروه تشکیل و پرورش دهم تا موفقیت‌ هایش هم برای خودم باشد. روزی در یک جمع دوستانه، سنتی خواندن مهدی دارابی را دیدم. حمید فریزند که آن زمان مدیر برنامه مهدی دارابی بود و الان مدیر برنامه هوروش بند است از پیشنهاد تشکیل گروه استقبال کرد و اینطور بود که این گروه شکل گرفت.

  اولین آهنگ این گروه که منتشر شد با نام (( یاد تو می افتم )) ، با پیگیری های فراوان حمید فریزند انجام شد و مسئول پخش این موزیک شرکت ققنوس می باشد.

  ما یک اتاق فکر داریم؛ روی عکس کاورها و تیزرها فکر می‌ کنیم که این بخش ایده‌ های مجید فرهبد است. بخش شعر و ملودی مربوط به آرش است و برای آهنگسازی‌ های عجیب و غریب، خود مهدی دارابی فکر می‌کند و در بخش تنظیم هم من ایده می‌ آورم.

   

  بیوگرافی مهدی دارابی

  مهدی دارابی متولد مرداد ماه سال 1372 در تهران می باشد که اصالتا اهل کوهدشت لرستان است. مهدی دارابی از سال ۱۳۹۵ همکاری خود را با هوروش باند آغاز کرد. وی ترانه‌سرا و آهنگ‌ساز و خواننده‌ی هوروش باند است. او در این گروه به همراه حمید فریزد، آرش عدل پرور، مسعود جهانی و مسیح همکار است و تابه‌حال بیش از ۱۰ قطعه و آهنگ تولید کرده‌اند که آهنگ‌های به آخر منو به باد، به کی پز میدی، ماه دلم، خنک شد دلت و فاصله نه را می‌توان جزء موفق‌ترین کارهای این گروه نام برد.

  مهدی دارابی و مسعود جهانی یک کاری هم برای تلویزبون برنامه فرمول یک که مجری آن علی ضیا می باشد ساخته اند که این موزیک از ترانه و ملودی آرش عدل پرور بهره برده است .

   

  بیوگرافی مسعود جهانی

  مسعود جهانی متولد مرداد ماه 1366 است . کار هنری مسعود جهانی تنظیم کننده و خواننده می باشد. دانشجوی انصرافی دکترای داروسازی دانشگاه اصفهان است، اصلتا اهل تبریز می باشد او فرزند شهید است به همراه مهدی دارابی موسس گروه موسیقی هوروش بند می باشد.

  از سن ۱۴ سالگی آموختن موسیقی را آغاز کرده.

  در سال 85 وقتی 19 ساله بود در رشته داروسازی دانشگاه اصفهان قبول شد، آنجا یک گروه موسیقی تشکیل داد اما برای اجرا با مشکل اداره ارشاد مواجه شد.

  بعد از چند ترم از داروسازی دانشگاه بدلیل وقت زیادی که برای موسیقی و یادگیری آن می گذاشت انصراف داد و ازدواج کرد.

  مدتی در سن 20 سالگی دوره صدا برداری موسیقی را نزد یک شخصی هنری در اصفهان گذراند، مدتی را هم با یک تنظیم کننده کار کرد اما این همکاری کوتاه مدت بود و مجبور شد شبانه روی خودش کار کند و کار را یاد بگیرد.

  مسعود جهانی: سربازی نرفتم من فرزند شهید هستم درسم را که رها کردم، سال 86 به تهران آمدم و بی پولی‌ها و سختی‌های زیادی کشیدم. حدود یک سال کلاً خانواده‌ام را ندیدم و همان زمان هم یک قطعه برای هومن سزاوار تنظیم کردم. او می‌خواست آلبوم مجاز منتشر کند که برایش هفت یا هشت قطعه تنظیم کردم و در ادامه روند کارهایم شروع شد. بعد از آن با رضا شیری آشنا شدم و یک دوره حدوداً هفت ساله با هم بودیم.

  من عاشق موسیقی سنتی‌ ام و به فکر کار با خواننده‌ های موسیقی سنتی و تلفیقی هم هستم همچنین صدای علی زند وکیلی را خیلی دوست دارم و به نظرم خواننده خوبی است.

  http://whatsong.ir/tags/%D9%87%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A8%D9%86%D8%AF


  votre commentaire
 • امروز هم میخوایم در این مقاله بررسی کنیم چه سیستمی خوراک یک بازی است و اصلاً باید چه سیستمی برای بازی‌های سطح بالا پیشنهاد می‌شود. حتماً می دانید که اگر یک سیستم کامپیوتری قوی داشتته باشید از لحاظ گرافیکی  عملکرد بهتری نسبت به کنسول‌های نسل هشتمی یعنی ایکس باکس وان و ps4 دارند. در ادامه بهترین سیستم های گیمینگ در سال ۲۰۱۹ را بررسی می کنیم.

  سیستم شماره یک

  در این سیستم شما می‌توانید از مادربرد ASUS H110M-C/PS  و پردازندهٔ سه هسته‌ای Intel Core i3-8100 استفاده نمایید. رم آن را می‌توانید از دو رم ۴ گیگابایت DDR4 یعنی GEIL Pristine Series 4GB 2400Mh ، مجموعاً ۸ گیگابایت استفاده نمایید. کارت گرافیک پیشنهادی این سیستم استفاده از کارت گرافیک ASUS DUAL-GTX1050-2G-V2 می‌باشد.

  هارد دیسک آن را می‌توان از WD Blue Hard Drive 2TB، همچنین کیس آن می‌توان از Green Z+ Grand و پاور +GREEN GP500B-HP استفاده نمود. استفاده از حافظهٔ DDR4 یکی از نقاط قوت این سیستم است که در کنار کارت گرافیک GTX 1050 Ti شرایط بدی برای یک گیمر ایجاد نمی‌کند. البته می‌توان غیر از بازی در کارهایی چون تدوین عکس و فیلم از آن بهره برد. اجرای بازی در این سیستم در حد متوسط است.

  سیستم های گیمینگ


  سیستم شماره ۲

  در این سیستم از پردازندهٔ اینتل Core i5 7400 و مادربرد ام اس آی Z270 TOMAHAWK به شما پیشنهاد می‌شود. استفاده از پردازنده پنج هسته ای شرایط را نسبت به سیستم قبلی برای گیمر ها مهیاتر می‌کند. استفاده از رم Apacer PC4-17000 8GB DDR4 2400MHz CL17 و کارت گرافیک GIGABYTE Radeon RX 560 OC 4GB پیشنهاد می‌شود چرا که استفاده از ۴ گیگابایت کارت گرافیک Radeon شرایط نسبتاً خوبی را برای گیمر ها مهیا می‌کند، به ویژه این که ps4 از کارت گرافیک‌های Radeon بهره می‌برد، که از قدرت و وضوح بالایی برخوردار است.

  سیستم های گیمینگ

  هارد دیسک آن را می‌توان از هارد دیسک وسترن دیجیتال Blue دو ترابایت در کنار یک هارد ssd 120 گیگابایت برای سرعت بخشیدن بهره برد. پاور کولرمستر MasterWatt Lite 550W و کیس Master Tech ALPHA برای این سیستم مناسب است. این سیستم را می‌توان در کل یک سیستم نیمه‌حرفه‌ای یاد کرد که عملکرد نسبتاً خوبی را برای گیمر ها فراهم می‌کند. ولی خب این کیس هنوز برای گیمر ها فوق العاده نیست. همچنین این سیستم قابلیت ارتقاع رو دارد و می‌توان هنوز آن را قوی‌تر هم کرد.


  سیستم شماره ۳

  در این سیستم پیشنهادی از پردازندهٔ ای‌ام دی Ryzen 5 1500X و مادربرد ایسوس ROG STRIX B350-F GAMING بهره می‌برد. حافظه رم آن در این سیستم از ای دیتا XPG Z1 DDR4 2400MHz CL16 8GB Dual Channel  و کارت گرافیک ایسوس DUAL-GTX1060-3G GDDR5 استفاده شده است که می‌توان بازی‌های روز دنیا را در حالت فول اچ دی در رزولوشن ۱۰۸۰*۱۹۲۰  اجرا کرد. هارد دیسک را می‌توان از هارد دیسک وسترن دیجیتال Black 1 TB در کنار یک هارد ssd 250 گیگابایت، پاور کولرمستر MasterWatt Lite 550W و کیس Master Tech ALPHA نیز استفاده کرد. این سیستم در کل یک سیستم خیلی خوبی با پردازنده‌های AMD در نظر گرفته شده است که می‌توان بازی‌ها را در حالت High اجرا کرد.

  سیستم های گیمینگ

  همچنین بخوانید، معرفی بهترین کامپیوتر های گیمینگ سال ۲۰۱۸


  سیستم شماره ۴(یکی از بهترین سیستم های گیمینگ)

  در این سیستم پیشنهادی از پردازندهٔ اینتل Core i7 7700K و مادر برد ایسوس گیگابایت Z270-HD3P بهره می‌برد. این سیستم مناسب برای رندر کردن و پردازش‌های گرافیکی و اجرای بازی در حالت high را به شما می‌دهد. حافظه رم آن در این سیستم از جی اسکیل Ripjaws V 16GB 2400Mhz CL15 و کارت گرافیک ایسوس ایسوس ROG STRIX-GTX1070-8G-GAMING استفاده شده است. این کارت گرافیک عالیه و قابلیت اجرای هر بازی را دارد. هارد دیسک را می‌توان از هارد دیسک وسترن دیجیتال WD20PURX Purple 2TB در کنار یک هارد ssd 250 گیگابایت، Cooler Master Vanguard V850 و ترمالتیک Versa C24 نیز استفاده کرد.

  سیستم های گیمینگ


  سیستم شماره ۵(یکی از بهترین سیستم های گیمینگ)

  این سیستم که پیشنهاد می‌شود یک سیستم ایده آل و آرزوی هر گیمری است که آن را داشته باشد. پردازنده این سیستم Intel Core i9-7960X 2.8GHz LGA 2066 Skylake-X یکی از پردازنده‌های بسیار قدرتمند و جدیدی است که معرفی یک ویژگی جدید است که علاوه بر افزایش کارایی ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه شده است، توربو بوست مکس است که در صورتی که  تراشه نیازمند افزایش فرکانس بود بهترین هسته به صورت پویا انتخاب و اورکلاک می‌شود.

  سیستم های گیمینگ

  مادربردی که برای این سیستم تعبیه شده است ASUS ROG STRIX X299-E GAMING است. استفاده از G.SKILL TridentZ RGB DDR4 64GB (8GBx8) 2400MHz CL15 یعنی ۶۴ گیگابایت رم DDR4 که می تواند خیره کننده باشد. کارت گرافیکی که برای این کار تعبیه شده است، ASUS TURBO-RTX2080-8G است، این گرافیک در حالت اورکلاک و تجربه بازی فوق العاده می‌باشد.

  سیستم های گیمینگ

  هارد دیسک را می‌توان از هارد دیسک Western Digital WD100PURZ Purple 10TB در کنار یک هارد SAMSUNG 860 Evo 2TB V-NAND، پاور Enermax MaxTytan 1250W 80Plus Titanium و کیس Deep Cool Gamer Storm BARONKASE LIQUID Black نیز استفاده کرد. قیمت بالای این کیس شاید کسی دنبال اینگونه سیستم ها نرود ولی می توان به عنوان یکی از بهترین سیستم های گیمینگ نیز اشاره کرد.


  منبع: جفت هیچ


  votre commentaire
 • هویت ایرانی پدیده‌ای کهن و دیرپا است. بهترین گواهی بر این فرهنگ ناب و غنی، برخاستن‌های پی‌درپی ایران و ایرانی در میان طوفان‌های مکرر تاریخی است. کمتر ملتی را در طول تاریخ داشته‌ایم که مدام هدف حملات بیگانگان از شرق و غرب و شمال و جنوب قرار گرفته باشد و هر بار حتی در صورت پذیرفتن شکست، فرهنگ و زبان و ملیت خود را حفظ کرده و چون ققنوس از میان خاکستر خویش برخیزد.

  سربلندی ایران در برخاستن‌های پی‌درپی از آماج حملات دشمنان، باعث شد تا آن‌ها برای تخریب ایران به دنبال راه‌های نوین باشند. از همین روی، آن‌ها شروع به نفرت‌پراکنی در میان اقوام ایرانی کرده و کوشیدند تا با در مقابل هم قراردادن اقوام ایرانی، ایران را از درون متلاشی سازند. حربه‌ای که البته به نتیجه نرسید و هرگز نیز به نتیجه نخواهد رسید. با توجه به رنگارنگ بودن اقوام ایران و داشتن خصوصیات منحصربه‌فرد، دشمنان «زبان» را عاملی برای نابودی ایران یافتند. آن‌ها با علم به این موضوع، شروع به سرمایه‌گذاری به روی تُرک‌های ایرانی، کُردهای ایرانی و بلوچ‌های ایرانی کردند و کوشیدند از تمایز زبان‌های این اقوام با فارسی، بهره‌برداری کنند. هرچند که یک‌دلی اقوام ایران چون مشتی محکم بر دهان تجزیه‌طلبان و انواع و اقسام پان‌ها بود، اما دشمنان همچنان احمقانه مشغول هزینه کردن بر روی این مسئله هستند.

  در این کتاب منحصرا به ریشه تفکرات پان‌ترکیسم و اهداف پشت پرده این جریان، پرداخته شده است. این کتاب آشکار کننده حقایق بسیاری است که مطالعه آن کورسوی امید تجزیه‌طلبان را ناامید خواهد کرد.

  دانلود کتاب پان‌ترکیسم و ایران را به پژوهشگران علوم سیاسی، جامعه‌شناسی و دوست‌داران تاریخ معاصر پیشنهاد می‌کنیم.

  منبع : کافه کتاب


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique